Merkez

  • Fatih Mahallesi Örnekköy yolu 1/1 Orhangazi, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00

Yeniköy Tesisi

  • Muradiye Mah. Damlar Mevkii 16800 Orhangazi, Yeniköy, Bursa
  • aka@akaoto.com.tr
  • +90 224 270 33 00
[ Önceliklerimiz ]

SIRI Uygulaması

SIRI (DİJİTAL OLGUNLUK DEĞERLENDİRMESİ VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOL HARİTASI) PROGRAMI

SIRI, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından resmi olarak tanınan tek dijital olgunluk değerlendirme yöntemidir. Küresel ölçekte dijital dönüşümü hızlandırmak için McKinsey, Siemens, SAP ve TÜV SÜD ile uluslararası boyutta kabul görmüş Smart Industry Readiness Index (SIRI) çerçevesini oluşturmuştur.

Amaç, dijital dönüşümlerini başlatmak, ölçeklendirmek ve sürdürmek isteyen üreticilerin tesislerini değerlendirmek ve uluslararası olarak kıyaslayabilmek için standart bir çerçeve oluşturmaktır. SIRI şirketin büyüklüğü, sektörü ve dijital olgunluğu fark etmeksizin, aile şirketinden çok uluslu şirketlere kadar geniş bir yelpazede uygulanabilir bir programdır.

AKA Otomotiv olarak bizler de dijital dönüşüme ne kadar hazır olduğumuzu görmek, Endütri 4.0 yolculuğumuzdaki eksik yanlarımızı belirleyip hızla iyileştirmek adına 2021 yılı sonunda SIRI denetim programına dahil olduk. Otomotiv sektöründe bu denetimi yaptıran ilk firmalardan birisi olmakla birlikte SIRI denetim programı sonucunda tespit edilen gelişim alanlarımız için 2022 yılı itibariyle aksiyonlarımızı belirledik ve özellikle yatay ve dikey entegrasyona dair iyileştirmelerimizi hayata geçirmeye başladık. 2022 ve 2023 yıllarında tamamlanmış aktivitelerimiz olmakla birlikte gelecek yıllar için stratejik plana dahil edilmiş ve bütçelendirilmiş iyileştirmelerimiz de vardır. Dijital dönüşüm konusundaki uzun ve heyecan verici yolculuğumuz devam edecektir.

MES Uygulaması